Musica Scienza
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Musica Scienza

Forum o akademii muzycznej Musica Silenzia
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Pokój wspólny

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Patron
Admin
Patron


Liczba postów : 47

Pokój wspólny Empty
PisanieTemat: Pokój wspólny   Pokój wspólny Icon_minitimeSro Sie 04, 2010 10:33 pm

Znajduje się tu wiele kanap, foteli i stolików, przy których można przysiąść. Miejsce przeznaczone głównie do odpoczynku, spędzania czasu z rówieśnikami oraz do wspólnej nauki.
Głównym miejscem zainteresowania jest jednak kominek, przy którym w zimowe dni studenci uwielbiają posiedzieć.
Powrót do góry Go down
https://musica-scienza.forumpolish.com
Yuuki Nakano
Wokal
Wokal
Yuuki Nakano


Skąd : Japonia
Age : 28
Liczba postów : 14

Pokój wspólny Empty
PisanieTemat: Re: Pokój wspólny   Pokój wspólny Icon_minitimeCzw Sie 19, 2010 8:36 pm

Wciąż się gubiłam w tej ogromnej Akademii, więc wolałam nie oddalać się poza akademik. Wpadłam więc do pokoju wspólnego, gdzie na ogół przebywało wiele osób, ale tym razem panowała tu zupełna pustka. Westchnęłam, zamykając za sobą drzwi. Lubię to miejsce, jest takie... swojskie. Usiadłam na brzegu kanapy i wpatrzyłam się w okno, zaczynając rozmyślać nad tym i owym. Miałam dzisiaj całkiem dobry humor, ale czułam się nieco samotna, bo nikogo tu jeszcze nie znałam. Jestem nowa. I powoli zaczyna mnie ten fakt denerwować... Chciałabym wreszcie kogoś poznać.
I wtopić się w tłum. Bo snucie się samotnie jest do bólu nudne.
Powrót do góry Go down
Marianne Kinzel
Skrzypce
Skrzypce
Marianne Kinzel


Skąd : Kolonia | Niemcy
Age : 29
Liczba postów : 18

Pokój wspólny Empty
PisanieTemat: Re: Pokój wspólny   Pokój wspólny Icon_minitimeCzw Sie 19, 2010 8:58 pm

Do pomieszczenia wkroczyła również młoda dziewczyna. Ubrana w zwiewną bluzkę w kwiaty i białe baleriny odruchowo rozejrzała się po pokoju. Myślała, że spotka tu kogoś więcej niż jedną skośnooką dziewczynę. Może przynajmniej się jakoś dogadają? Tylko, że jeśli zacznie po chińsku gadać to Mari ma przechlapane.
- Hallo!- przywitała się odruchowo z niemieckim akcentem.
- Jestem Marianne, ale wolę, gdy mówi się do mnie Mari.- przedstawiła się od razu i wyciągnęła do dziewczyny dłoń. Wolała to powiedzieć po angielsku niż po włosku. Z przyzwyczajenia.
Powrót do góry Go down
Yuuki Nakano
Wokal
Wokal
Yuuki Nakano


Skąd : Japonia
Age : 28
Liczba postów : 14

Pokój wspólny Empty
PisanieTemat: Re: Pokój wspólny   Pokój wspólny Icon_minitimeCzw Sie 19, 2010 9:12 pm

Uśmiechnęłam się, a potem uścisnęłam lekko dłoń dziewczyny. Proszę, chciałam towarzystwa i je dostałam, bardzo się z tego powodu cieszyłam. Przyjrzałam się Marianne, wklepując do pamięci, że mam się zwracać do niej Mari.
- Yaa - odpowiedziałam w swoim języku, potem już decydują się na przeklęty angielski - nazywam się Yuuki Hirano. Miło mi cię poznać.
Dlaczego przeklęty? Bo od zawsze mam z nim problem, mimo że w naszej szkole był językiem obowiązkowym i nawet musieliśmy tłumaczyć angielskie teksty na japoński. Ale ja wciąż miałam problem z wymową i wieloma słówkami.
- Może usiądziesz? - zaproponowałam, wskazując miejsce obok siebie.
Powrót do góry Go down
Marianne Kinzel
Skrzypce
Skrzypce
Marianne Kinzel


Skąd : Kolonia | Niemcy
Age : 29
Liczba postów : 18

Pokój wspólny Empty
PisanieTemat: Re: Pokój wspólny   Pokój wspólny Icon_minitimePią Sie 20, 2010 10:13 pm

- Bardzo chętnie.- uśmiechnęła się przyjaźnie i usiadła obok Yuuki. Wygodna kanapa. To było to, czego potrzebowała. Dopiero co przyjechała. Nawet nie zdążyła się jeszcze rozpakować. Nadal nie znała przydziału pokoju. Póki co wolała poczekać tutaj. Przynajmniej się nie będzie nudzić, a przy okazji pozna nowe osoby.
- Skąd jesteś?- spytała, udając bardzo tą informacją zainteresowaną. Przynajmniej rozmowa mogła się jakoś rozwinąć. Nie lubiła "niezręcznej ciszy".
Powrót do góry Go down
Yuuki Nakano
Wokal
Wokal
Yuuki Nakano


Skąd : Japonia
Age : 28
Liczba postów : 14

Pokój wspólny Empty
PisanieTemat: Re: Pokój wspólny   Pokój wspólny Icon_minitimePią Sie 20, 2010 10:38 pm

Ja też nie lubiałam ciszy. O pokoju też jeszcze się nie dowiedziałam... Cholera, nie chciałabym mieszkać sama, ale zapewne będę musiała, bo jestem tu nowa, każdy ma już pewnie swojego współlokatora. Ale póki co, zamiast się zamartwiać, wolałam zająć się pytaniem mojej nowej koleżanki.
- Z Japonii. - odpowiedziałam z szerokim uśmiechem - a ty?
A co do rozwijania się rozmowy... O moim kraju mogłam gadać godzinami, więc akurat tutaj nie będzie większego problemu, o ile Mari będzie chciała słuchać. Ale najpierw, chcę wiedzieć, skąd ona pochodziła.
Powrót do góry Go down
Marianne Kinzel
Skrzypce
Skrzypce
Marianne Kinzel


Skąd : Kolonia | Niemcy
Age : 29
Liczba postów : 18

Pokój wspólny Empty
PisanieTemat: Re: Pokój wspólny   Pokój wspólny Icon_minitimePią Sie 20, 2010 11:02 pm

Przeczesała palcami włosy. Cóż... czegoś takiego się spodziewała. Chiny, Japonia, Korea Północna i Południowa... Prawie to samo. Zaśmiała się sama z siebie w myślach.
- Ja? Pochodzę z kraju Bacha, piwa i kiełbasy.- zaśmiała się tym razem na głos.
- A dokładniej z Niemiec.- wyjaśniła, chociaż jej rozmówczyni nie wyglądała na idiotkę. Pewności nigdy za wiele. Dziwnie się czuła, mówiąc o swojej ojczyźnie. Wprawdzie wyjechała z niej dopiero wczoraj, ale już strasznie tęskniła. Jakby nie była tam co najmniej od miesiąca. Miała nadzieje, że przyjazd tutaj był tego wart. Tyle nasłuchała się, że to prestiżowa uczelnia, itd.
- Będę się uczyć grać na skrzypcach. W trzeciej klasie.
Powrót do góry Go down
Yuuki Nakano
Wokal
Wokal
Yuuki Nakano


Skąd : Japonia
Age : 28
Liczba postów : 14

Pokój wspólny Empty
PisanieTemat: Re: Pokój wspólny   Pokój wspólny Icon_minitimePią Sie 20, 2010 11:12 pm

Niemcy. Wiedziałam o nich tylko tyle, że leżą w Europie, a tam jeszcze nigdy nie byłam. Nie raz namawiałam rodziców, byśmy odwiedzili ten kontynent w czasie wakacji, ale na nic moje prośby. Woleli co lato latać do Australii. No cóż, tam też było ładnie, ale mnie bardziej ciekawiło, jak jest po drugiej stronie.
To znaczy, ee... Nieważne. Bo idiotką to raczej nie jestem.
- Kyaaa, jeszcze nigdy nie byłam w Europie - wymsknęło mi się. Spojrzałam na Mari i wybuchnęłam śmiechem - gomene, ja mam tak zawsze.
Podrapałam się po głowie i wyszczerzyłam ząbki.
- A ja będę szlifować swój głos. - dodałam.
Powrót do góry Go down
Marianne Kinzel
Skrzypce
Skrzypce
Marianne Kinzel


Skąd : Kolonia | Niemcy
Age : 29
Liczba postów : 18

Pokój wspólny Empty
PisanieTemat: Re: Pokój wspólny   Pokój wspólny Icon_minitimePią Sie 20, 2010 11:30 pm

Machnęła niedbale ręką.
- Przynajmniej nie jesteś sztywna. To dobrze, jeśli są tutaj osoby podobne do Ciebie.- zawtórowała jej śmiechem.
"Ja będę..."? Czyli spotkała następną nową? Przynajmniej nie jest sama.
- Wokal? Uwielbiam śpiewaków. Na studiach mam wybrać to jako drugi kierunek. Nie wyobrażam siebie w innej roli niż śpiewaczka operowa albo skrzypaczka.- wyznała przejęta. Potem trzepnęła się w głowę.
- Dopiero przyjechałam, a już zaczynam mówić o studiach. Nie wiadomo, czy się dostanę.- złożyła ręce na piersi i oparła się wygodnie o kanapę.
Powrót do góry Go down
Yuuki Nakano
Wokal
Wokal
Yuuki Nakano


Skąd : Japonia
Age : 28
Liczba postów : 14

Pokój wspólny Empty
PisanieTemat: Re: Pokój wspólny   Pokój wspólny Icon_minitimePią Sie 20, 2010 11:39 pm

Zaśmiałam się. U mnie nie ma nawet co mówić o studiach, mam dopiero piętnaście lat i dopiero zaczynam tu naukę. Ale zapewne będę studiować. Tyle, że nie umiem na niczym jakoś perfekcyjnie grać...
- Ja też jestem nowa - powiedziałam z uśmiechem. To całkiem fajnie się złożyło, przynajmniej w pewnym sensie rozumiała moją niepewność w związku z tym miejscem. Wciąż się tylko gubiłam...
Westchnęłam, przegarniając włosy.
- W dodatku mój angielski... pozostawia sobie wiele, ekhm, do życzenia - dodałam, wzruszając ramionami. Nie tyle miałam problem ze złożeniem zdania, a z akcentem - jeśli chodzi o śpiew, opera niezbyt mnie interesuje. Chcę być piosenkarką.
Wyszczerzyłam się.
Powrót do góry Go down
Marianne Kinzel
Skrzypce
Skrzypce
Marianne Kinzel


Skąd : Kolonia | Niemcy
Age : 29
Liczba postów : 18

Pokój wspólny Empty
PisanieTemat: Re: Pokój wspólny   Pokój wspólny Icon_minitimePon Sie 23, 2010 9:25 pm

Pokiwała głową. Gdy była młodsza, też marzyła o karierze piosenkarki. Ale to było dawno. Potem pierwszy raz poszła do opery. Wszystko było takie pełne przepychu. Był to "Czarodziejski flet" Mozarta. Gdy tylko usłyszała pierwsze dźwięki arii Królowej Nocy, postanowiła, że kiedyś też tak zaśpiewa. A nawet lepiej.
Ale wróciła do teraźniejszości.
- Kurcze. Też czekasz na przydział pokoju? Bo ja mam już tego dość.- mruknęła zniechęcona. Była już zmęczona. Nawet nie spała po podróży. Podniosła się z siedzenia.
- Idę sprawdzić. Może coś znaleźli mi w końcu?! Chcesz mi towarzyszyć?- zwróciła się do Yuuki.
Powrót do góry Go down
Yuuki Nakano
Wokal
Wokal
Yuuki Nakano


Skąd : Japonia
Age : 28
Liczba postów : 14

Pokój wspólny Empty
PisanieTemat: Re: Pokój wspólny   Pokój wspólny Icon_minitimePon Sie 23, 2010 9:32 pm

Ja właściwie tak bardzo zmęczona nie byłam, ale chciałam wreszcie zobaczyć mój własny kąt. Poza tym musiałam jeszcze wysłać maila do rodziców, a w tym celu potrzebny był mi laptop, który obecnie spoczywał zakopany w stosie moich ulubionych sukienek. Tak, jestem bałaganiarą, ale dobrze mi z tym. Umiem zapanować nad chaosem, jestem istnym geniuszem zła!
- Hai, z miłą chęcią ci potowarzyszę - odpowiedziałam rozpromieniona i zeskoczyłam z kanapy, okręcając się kilka razy w miejscu. Lubię czasem zrobić coś spontanicznego, a wplatanie tańca w poruszanie się było jedną z takich rzeczy.
Powrót do góry Go down
Marianne Kinzel
Skrzypce
Skrzypce
Marianne Kinzel


Skąd : Kolonia | Niemcy
Age : 29
Liczba postów : 18

Pokój wspólny Empty
PisanieTemat: Re: Pokój wspólny   Pokój wspólny Icon_minitimeWto Sie 24, 2010 8:09 pm

Miała ochotę się roześmiać, ale powstrzymywała się. Jeszcze dziewczyna pomyśli, że ją wyśmiewa? Nie, zazwyczaj nie śmiała się z ludzi. Tylko do nich.
- Gut, może coś nam obu znaleźli - uśmiechnęła się. Miała nadzieję, że nie trafi jej się jakaś wredna laska do pokoju. Szczerze mówiąc, Yuuki byłaby idealna. Ale tą myśl wolała zachować dla siebie.
Złapała dziewczynę za rękę, przerywając tym samym taniec i wyprowadziła ją z salonu.

zt. obie
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Pokój wspólny Empty
PisanieTemat: Re: Pokój wspólny   Pokój wspólny Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Pokój wspólny
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Pokój nauczycielski
» Pokój 'bez numeru' - Mr Filip
» Pokój nr. 1 - Eleonora Allard, Viktoria Vette, Elizabeth Parker.
» Pokój nr 2 - Aithne Varley, Marianne Kinzel, Yuuki Nakano

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Musica Scienza :: Internat - Akademik :: Salon-
Skocz do: